ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

veya
ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
www.Filmi-izle.net Sitemize Hoş Geldiniz.

Altın Koza Sahipleriyle Buluşacak!

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde ödül kazanan filmler 19 Eylül 2015 tarihinde basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılmıştı. Yakın dönemde ülke genelinde meydana gelen terör saldırıları haberleri sebebiyle festival ertelenmiş ve jürilerin ve izleyicilerin gösterimine konulan filmlerle sade bir festival yapılmıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin ertelenen Töreni’nin ödül heykelleri sade bir etkinlik kapsamında 29 Ocak Cuma günü İstanbul’da sahiplerine takdim edilecek.

Sinemanın Devlerine Onur Ödülleri:

Ayşen Gruda

Aytaç Arman

Sezen Cumhur Önal

Türker İnanoğlu

 

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın Kazananları:


En İyi Film - Abluka (Yön: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli, Enis Köstepen, Cem Doruk)

Adana İzleyici Ödülü - Abluka (Yön: Emin Alper )

Yılmaz Güney Ödülü - Kar Korsanları (Yönetmen ve Yapımcı: Faruk Hacıhafızoğlu  )

En İyi Yönetmen -  Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

En İyi Senaryo - Senem Tüzen (Ana Yurdu) – Oy çokluğuyla

En İyi Kadın Oyuncu - Nihal Koldaş (Ana Yurdu)

En İyi Erkek Oyuncu - Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

En İyi Müzik - Demircan Demir (Kasap Havası) – Oy çokluğuyla

En İyi Görüntü Yönetmeni - Vedat Özdemir (Ana Yurdu) - Türksoy Gölebeyi (Kar Korsanları)

En İyi Sanat Yönetmeni - İsmail Durmaz (Abluka)

En İyi Kurgu - Osman Bayraktaroğlu (Abluka)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Hülya Böceklioğlu (Yarım)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Özgür Emre Yıldırım (Eksik)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu - Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu - Berkay Ateş (Abluka)

Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım)

SİYAD En İyi Film Ödülü – Ana Yurdu – Senem Tüzen

Film – Yön En İyi Yönetmen Ödülü – Senem Tüzen – Ana Yurdu

 
Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Kazananları:

En İyi Kurmaca Film

“Cemalettin Was Here”  Yön: Mert Özel (Istanbul Üniversitesi)

 En İyi Belgesel Film

“Godesbana” Yön: Nursena Şimşek (Akdeniz Üniversitesi)

 En İyi Canlandırma Film

“ Kök” Yön: Osman Çubukçu, Önder Menken (Anadolu Üniversitesi)

En İyi Deneysel Film

“Renklerin Düşüşü”  Yön: Karis Deniz Kara  (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ün.)
 Belgesel Dalı Jüri Özel Ödülü

“Afro Türk”  Yön: Betül Usta  (Akdeniz Üniversitesi) 
 

Adana Konulu Senaryo Yarışması Kazananları:

Birincilik Ödülü

Tepebağ Çıkmazı – Hikmet Ozan Sihay

İkincilik Ödülü

İnsancıklar – Gökhan Karahaner

Üçüncülük Ödülü

On Adım – İsmail Doruk


 

 

 

Ekleyen: ferhat
Haber hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.